VfB Stuttgart

Stuttgart
Baden-Württemberg

Data powstania

Brak daty powstania klubu.

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Verein für Bewegungsspiele Stuttgart 1893 zwykle nazywany po prostu VfB Stuttgart – niemiecki klub sportowy z siedzibą w mieście Stuttgart, stolicy Badenii-Wirtembergii. Znany głównie ze swojej sekcji piłkarskiej, która dotychczas ominęła zaledwie dwa sezony Bundesligi od czasów jej powstania w 1963 roku. Drużyna wygrywała mistrzostwo Niemiec pięć razy, ostatni raz w sezonie 2006/2007, a także trzykrotnie wygrała Puchar Niemiec. VfB swoje mecze gra na Mercedes-Benz Arenie,  która znajduje się blisko Neckarpark w dzielnicy Cannstatter Wasen,  gdzie co roku odbywa się miejscowy Oktoberfest. VfB Stuttgart II obecnie  gra w 3. lidze, drużyna U-19 wygrywała Bundesligę w swojej kategorii 10 razy, natomiast zespół U-17 6 razy. Obecnie klub ma 45 636 zarejestrowanych członków (stan na 2011 rok), co czyni VfB największym w Badenii-Wirtembergii, a także piątym w Niemczech. Oprócz sekcji piłkarskiej, klub posiada również sekcje: fistballu, hokeja, tenisa stołowego  i akademię sędziów piłkarskich, jednak wszystkie te drużyny rywalizują  jedynie na poziomie amatorskim. Klub posiada również społeczną grupę o  nazwie VfB-Garde.
Wiadomości (utwórz nową)